List Asystenta Kościelnego PFPC ks. dr Wiesława Hudka z okazji 25 lecia Federacji

 

Żory, IV Niedziela Wielkiego Postu, 26 marca 2017

 

Moi bardzo drodzy!

 

Pozdrawiam Was w IV Niedzielę Wielkiego Postu. Pozdrawiam Was w Niedzielę Radości - Laetare - od pierwszych słów antyfony na wejście - introitu: Lætáre, Ierúsalem, et convéntum fácite omnes qui dilígitis eam: gaudéte cum lætítia, qui in tristítia fuístis: ut exsultétis et satiémini ab ubéribus consolatiónis vestræ. Lætátus sum in his quæ dicta sunt mihi: in domum Dómini íbimus. Co znaczy: Wesel się, Jeruzalem! A wszyscy, którzy ją miłujecie, śpieszcie tu gromadnie. Cieszcie się i weselcie, którzyście się smucili, radujcie się i nasyćcie się z piersi pociechy waszej. Uradowałem się, gdy mi powiedziano: Pójdziemy do domu Pańskiego.

 

Z całą pewnością wiecie, że w tym dniu w tradycji rzymskiej obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż, a Ojciec św. poświęcał złotą różę, którą ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła. Stąd w liturgii różowy kolor szat.

Piszę o tym wszystkim nie przez przypadek, ale bardzo świadomie. Otóż, zupełnie niedawno, bo 14 marca minęło 25 lat od momentu powołania do życia Polskiej Federacji Pueri Cantores.

To wystarczająca okoliczność, prawdziwy Jubileusz, który celebrować będziemy w czasie kongresu w Rzeszowie (7-10 września 2017), a który dzisiaj dyktuje mi serdeczne słowa: wdzięczności, życzeń i modlitwy.

 

Wspominając pamiętny roku 1992 chcemy naszą wdzięcznością ogarnąć wszystkich, którzy doprowadzili do powstania naszej federacji. Stają nam przed oczyma postacie duchownych i świeckich, dyrygentów i chórzystów, którzy wówczas stali się założycielami dzisiejszej 25-latki! Szczególny szacunek i respekt należy się ks. prof. Andrzejowi Zającowi, który dzięki swej determinacji i kapłańskiej postawie położył solidne fundamenty pod gmach PFPC. Wspominamy też kolejnych prezydentów: ks. prof. Roberta Tyrałę, ks. Piotra Paćkowskiego i wreszcie naszego Mateusza Prendotę...

Jeśli wyobrazicie sobie, że Wasi koledzy w roku założenia federacji mieli 10, 15 lat to aktualnie mają...35 lub 40. Być może, ktoś z Was jest córką lub synem tamtych chórzystów. Z całą pewnością każdy z nas ma za co dziękować.

Porozmawiajcie między sobą o historii Waszego chóru, bez względu na to, czy liczy ona 25, 10 czy może 5 lat.

Umiejmy dziękować!

 

 

 

 

 

W związku z naszym Srebrnym Jubileuszem chciałbym Wszystkim życzyć wytrwałości w codziennej służbie Panu Bogu, radości z tego, że śpiewacie na Jego chwałę.

Życzę Wam też nieustannego wzrastania w miłości, która sprawia, że nasze życie ma sens i że wypełniamy Jezusową prośbę o miłość wzajemną.

Niech nie zabraknie tej miłości na naszych próbach, kiedy wszystko wydaje się takie trudne, a może nudne...

Niech nie zabraknie tej miłości w naszych rodzinach, domach, parafiach i wszędzie tam, gdzie Boża Opatrzność pośle nas ze śpiewem na ustach.

Niech ta wyśpiewana miłość rodzi prawdziwą radość!

Bardzo, ale to bardzo tej radości potrzebujemy...

 

Chciałbym Was wszystkich pobłogosławić i ogarnąć moją kapłańską modlitwą:

Nasz kochany Dominiku Savio, który już w dzieciństwie nauczyłeś się chodzić drogami świętości, pomóż nam naśladować twoją miłość do Jezusa, twoje szczególne przywiązanie do Matki Najświętszej, a także gorliwość o zbawienie każdej duszy.

Módl się z nami o błogosławieństwo Boże na kolejne lata naszego śpiewania, o błogosławieństwo Boże dla Polskiej Federacji Pueri Cantores; dla każdego chóru, dla naszych Dyrygentów, Opiekunów, Rodziców oraz dla każdej Chórzystki i każdego Chórzysty.

 

Niech Was błogosławi i strzeże Bóg wszechmogący + Ojciec, + i Syn, + i Duch Święty. Amen.

 

Na koniec Każdej i Każdemu z Was przesyłam z serca „muzyczną różę", znak, że jesteście Umiłowanymi Dziećmi Bożymi, a śpiewając Najwyższemu nasz świat czynicie piękniejszym, lepszym i radośniejszym.

Chcę Wam powiedzieć, że sami jesteście takimi RÓŻAMI w naszej codzienności...

 

Pozdrawiam i pamiętam o Was przy ołtarzu...

Wasz ks. Wiesław Hudek

Asystent Kościelny PFPC

 

 POPRZEDNIE WPISY

Archiwum wpisów

 

WYSZUKAJ W SERWISIE

Tytuł wpisu Treść wpisu