CHÓR: Chór Katedry Wawelskiej

OPIS CHÓRU

Chór Mieszany Katedry Wawelskiej jest kontynuatorem wielowiekowych muzycznych tradycji Katedry Wawelskiej. W repertuarze zespół posiada utwory wokalno-instrumentalne, jak i a capella, od XVI wieku do czasów współczesnych.  Dyrygentem chóru jest Andrzej Korzeniowski.

 

Chór brał udział w licznych festiwalach polskich i zagranicznych, m.in.: festiwal chórów krajów Unii Europejskiej w Strasbourgu, 50. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej w Loreto, XIV Letni Festiwal Opery Krakowskiej, XXII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Sakralnej "ANIMA MUNDI"Kielce 2011, XVI Letni Festiwal Muzyczny w Kalwarii Zebrzydowskiej, 45. Międzynarodowy Festiwal Organowy w KoszalinieMiędzynarodowy Festiwal Organowy w Zakopanem22 Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej "GAUDE MATER". Chór prowadzi także aktywną działalność koncertową.

 

Zespół zdobył szereg nagród w międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach chóralnych, m.in.: I miejsce w VIII Ogólnopolskim Konkursie Caecilianum 2008, Grand Prix VI Ogólnopolskiego Przeglądu Chórów Kościelnych Pieśni Pokutnej i Pasyjnej Metropolii Górnośląskiej ŻORY 2009, I miejsce w kategorii "Chóry mieszane" na V Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym Cantate Domino, I miejsce w kategorii "Muzyka sakralna" na Krakowskim Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym.


Chór współpracował z wieloma instytucjami kultury, m.in.: z Filharmonią Krakowską, Filharmonią Podkarpacką, Filharmonią Śląską, Filharmonią Częstochowską, Operą Krakowską,  Krakowską Orkiestrą Kameralną, czy Modern Symphony Orchestra.
POWRÓT DO LISTY CHÓRÓWWYSZUKAJ W SERWISIE

Tytuł wpisu Treść wpisu