Polska Federacja Pueri Cantores
Chór SOSM

Chór SOSM

Chór Męski Salezjańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. ks. A. Chlondowskiego w Lutomiersku rozpoczął swoją działalność w 1998 roku. Od chwili jego powstania kieruje nim ks. Kazimierz Dąbrowski. W swoim repertuarze chór ma utwory religijne i świeckie, zarówno dawne jak i współczesne. Chór śpiewa podczas Liturgii, uświetnia uroczystości szkolne oraz bierze udział w koncertach w Polsce i za granicą (Niemcy, Włochy).

Od września 1999 roku chór współpracuje z Orkiestrą i Chórem Żeńskim Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych w Bydgoszczy. Współpraca ta owocuje poszerzeniem repertuaru i wspólnymi koncertami i nagraniami.

Chór zdobył nagrody i wyróżnienia na Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni o Morzu w Wejherowie, na Międzynarodowych Spotkania Chóralnych w Pińczowie, na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Religijnej w Rumi, na Festiwalu Chóralnym CANTATE DOMINO w Krakowie i czteroktotnie na Łódzkim Festiwalu Chóralnym „Cantio Lodziensis”.

15 sierpnia 2009 roku chór śpiewał podczas liturgii Mszy św. którą celebrował papież Benedykt XVI w Castel Gandolfo.

Chór nagrał dziewięć płyty CD o tytułach: NOTA CONTRA NOTAM (2000),  JUBILATE DEO (2006), KOLĘDY (2007),  Z GŁĘBOKOŚCI (2008), MAGNIFICAT (2009), MISSA MISERI CORDIS (2011), CANTATE DOMINO (2011). ORATIO (2012), RÓŻANOSTOCKIEJ WSPOMOŻYCIELCE (2013).

Więcej informacji: www.lutomiersk.salezjanie.pl w zakładce o chórze.

MIASTO: Lutomiersk

DYRYGENT: Ks. Kazimierz Dąbrowski

STRONA WWW:

EMAIL: lutomiersk@salezjanie.pl, kdabrowski@salezjanie.pl

ADRES: ul. Kopernika 3, 95-083 Lutomiersk