ARCHIWUM WPISÓW

III List Asystenta Kościelnego PFPC ks. dr Wiesława Hudka przed Kongresem

29 czerwca 2017 roku,

Uroczystość Świętych Apostołów

Piotra i Pawła

 

 

Moi bardzo drodzy!

 

 

Witam Was serdecznie w pierwszych dniach wakacji letnich. Jestem przekonany, że wielu z Was zdobyło dobre stopnie i być już, albo za jakiś czas uda się na zasłużony wypoczynek. Wszędzie, gdzie Was zaprowadzi Pan Bóg pamiętajcie, że jesteście w szczególny sposób powołani do głoszenia Ewangelii, tak jak z odwagą i poświęceniem czynili to wielcy Apostołowie, Święci Piotr i Paweł.

 

Mam nadzieję, że za pośrednictwem Waszych opiekunów list ten dotrze do każdej i każdego z Was, aby wyznaczyć zadania na ostatnim etapie przygotowań do IX Kongresu Polskiej Federacji Pueri Cantores z okazji XXV-lecia jej istnienia. Przypominam, że nasze spotkanie odbędzie się w Rzeszowie w dniach 7-10 września 2017 roku pod hasłem: Da pacem Domine tzn. Panie, obdarz nas pokojem.


Pisałem do Was już o znaczeniu sakramentów Eucharystii i Pokuty, które uczą nas, że pokój jest wielkim darem Bożej miłości. W każdej Mszy świętej Jezus daje nam ten pokój za darmo, zaś w każdej spowiedzi pokój odzyskujemy za sprawą miłosierdzia.

 

 

2017-07-07 18:34:13

ZAPISY WOLONTARIUSZY NA KONGRES! LINK!

Szanowni Państwo,
link do ZAPISÓW WOLONTARIUSZY NA KONGRES: 

2017-06-21 13:45:46

List Asystenta Kościelnego PFPC ks. dr Wiesława Hudka z okazji 25 lecia Federacji

 

Żory, IV Niedziela Wielkiego Postu, 26 marca 2017

 

Moi bardzo drodzy!

 

Pozdrawiam Was w IV Niedzielę Wielkiego Postu. Pozdrawiam Was w Niedzielę Radości - Laetare - od pierwszych słów antyfony na wejście - introitu: Lætáre, Ierúsalem, et convéntum fácite omnes qui dilígitis eam: gaudéte cum lætítia, qui in tristítia fuístis: ut exsultétis et satiémini ab ubéribus consolatiónis vestræ. Lætátus sum in his quæ dicta sunt mihi: in domum Dómini íbimus. Co znaczy: Wesel się, Jeruzalem! A wszyscy, którzy ją miłujecie, śpieszcie tu gromadnie. Cieszcie się i weselcie, którzyście się smucili, radujcie się i nasyćcie się z piersi pociechy waszej. Uradowałem się, gdy mi powiedziano: Pójdziemy do domu Pańskiego.

 

Z całą pewnością wiecie, że w tym dniu w tradycji rzymskiej obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż, a Ojciec św. poświęcał złotą różę, którą ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła. Stąd w liturgii różowy kolor szat.

Piszę o tym wszystkim nie przez przypadek, ale bardzo świadomie. Otóż, zupełnie niedawno, bo 14 marca minęło 25 lat od momentu powołania do życia Polskiej Federacji Pueri Cantores.

To wystarczająca okoliczność, prawdziwy Jubileusz, który celebrować będziemy w czasie kongresu w Rzeszowie (7-10 września 2017), a który dzisiaj dyktuje mi serdeczne słowa: wdzięczności, życzeń i modlitwy.

 

Wspominając pamiętny roku 1992 chcemy naszą wdzięcznością ogarnąć wszystkich, którzy doprowadzili do powstania naszej federacji. Stają nam przed oczyma postacie duchownych i świeckich, dyrygentów i chórzystów, którzy wówczas stali się założycielami dzisiejszej 25-latki! Szczególny szacunek i respekt należy się ks. prof. Andrzejowi Zającowi, który dzięki swej determinacji i kapłańskiej postawie położył solidne fundamenty pod gmach PFPC. Wspominamy też kolejnych prezydentów: ks. prof. Roberta Tyrałę, ks. Piotra Paćkowskiego i wreszcie naszego Mateusza Prendotę...

Jeśli wyobrazicie sobie, że Wasi koledzy w roku założenia federacji mieli 10, 15 lat to aktualnie mają...35 lub 40. Być może, ktoś z Was jest córką lub synem tamtych chórzystów. Z całą pewnością każdy z nas ma za co dziękować.

Porozmawiajcie między sobą o historii Waszego chóru, bez względu na to, czy liczy ona 25, 10 czy może 5 lat.

Umiejmy dziękować!

 

 

 

 

2017-03-26 22:18:36

List Asystenta Kościelnego PFPC Ks. dr Wiesława Hudka

 

1 stycznia 2017 roku, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

Oktawa Narodzenia Pańskiego, Światowy Dzień Modlitw o Pokój

 

Kochani Pueri Cantores!

 

Bardzo serdecznie Was wszystkich pozdrawiam i na progu Nowego Roku Pańskiego 2017 chciałbym Wam życzyć obfitości Bożych darów, a przede wszystkim błogosławieństwa, chrześcijańskiej radości i pokoju.

Właśnie o dar pokoju na początku każdego roku kalendarzowego  modli się cały Kościół, a modlitwa ta jest też szczególnym charyzmatem naszej federacji. W roku jubileuszu XXV-lecia istnienia Polskiej Federacji Pueri Cantores kolejny ogólnopolski kongres chcemy zogniskować właśnie na temacie pokoju. Kongres ten, który odbędzie się w Rzeszowie w dniach 7-10 września 2017 roku przeżywać będziemy inspirowani myślą przewodnią, wyjętą ze starożytnej antyfony Kościoła: Da pacem Domine tzn. Panie, obdarz nas pokojem.

Chciałbym razem z Wami wszystkimi, śpiewakami, dyrygentami, duchowymi opiekunami i Waszymi rodzinami przygotować się do wielkiego wołania o pokój, a potem do jego przyjęcia oraz niesienia pokoju wszędzie tam, gdzie zaprowadzi Was Boża Opatrzność. Bardzo ważne jest zatem to, abyśmy rozważali, co Bóg mówi nam o pokoju oraz jakie z tego orędzie płyną dla nas konsekwencje.

 

2017-01-07 14:36:19

II Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski

II Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski / 2nd International Composer's Competition

"Fide et Amore"

dla uczczenia 1050-lecia Chrztu Polski.

2016-03-17 00:10:57

 

WYSZUKAJ W SERWISIE

Tytuł wpisu Treść wpisu