List Prezydenta PFPC i Asystenta Kościelnego PFPC po wyborach

Kraków/ Żory, 12 VI 2018

 

Kochani Pueri Cantores!

 

 

Bardzo serdecznie wszystkich Was pozdrawiamy, całą Rodzinę Pueri Cantores: poszczególne chóry z ich dyrygentami i asystentami kościelnymi, rodziców oraz przyjaciół naszej federacji.

 

W czasie ostatniego zjazdu delegatów Polskiej Federacji w Warszawie (8-9 VI 2018) dokonano wyboru nowego zarządu na nową kadencję. Kolejny raz obdarzono nas zaufaniem, za co dziękujemy jak Prezydent i Asystent Kościelny. Kontekst wyborów był bardzo wyjątkowy, bo miały one miejsce w Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego, a spotkanie przedłużone zostało aż do soboty, kiedy czciliśmy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Obaj odczytujemy ten kontekst jako dar Bożej Opatrzności, która każe nam dalszą aktywność nowego zarządu PFPC oraz jej program na najbliższe cztery lata zawierzyć Jezusowi i Jego Matce. Bardzo potrzebujemy tego odniesienia do miłości, którą znajdujemy w Sercu Syna Bożego i Niepokalanym Sercu Maryi.

 

Bardzo wyjątkowo jawi się przed nami najbliższy rok, którego klamrami będą dwa kongresy: Międzynarodowy w Barcelonie (11-15 VII 2018) oraz Ogólnopolski w Lublinie (4-7 VII 2019). Idee tych spotkań można streścić w dwóch słowach: światło i jedność. Wiemy, ze to Jezus jest Światłością świata, i że to On daje prawdziwą jedność. Niech zatem dla wszystkich - zarówno tych, którzy pojadą do Barcelony, ale także tych, którzy jak ufamy, bardzo licznie zgromadzą się w Lublinie na jubileuszowym X Kongresie PFPC który zostanie włączony w ogólnopolskie obchody 450-lecia Unii Lubelskiej - programem na najbliższe miesiące będzie budzenie świadomości, iż tylko z Jezusem i Maryją, przez Ich Serca możemy odnaleźć niegasnące światło i budować prawdziwą jedność.

 

Równocześnie w duchu prawdy, chcemy Was przeprosić za długie milczenie zarządu po zakończeniu kongresu w Rzeszowie i prosić o wybaczenie. Prosimy, abyście zgłaszali swoje oczekiwania, propozycje oraz zapytania, na które w miarę możliwości będziemy odpowiadać. Mamy nadzieję spotkać się z wszystkimi dyrygentami, asystentami i delegatami na kolejnym zjeździe 19-20 X 2018 w Lublinie.

 

Z ufnością patrzymy w przyszłość i życzymy wszystkim, aby nasza służba muzyczna Kościołowi wydawała błogosławione owoce, aby każdy chór, a także cała Polska Federacja Pueri Cantores szukała światła i jedności w Chrystusie.

Tak, jak uczy nas autor „Pieśni na pieśniami", kładziemy Każdą i Każdego z Was na Bożym Sercu (por. Pnp 8, 6), Sercu Jezusa i Maryi.

 

 

 

Z serdecznymi wyrazami łączności i modlitwy!

 

 

 

 

 

Mateusz Prendota                                   ks. Wiesław Hudek

Prezydent PFPC                                    Asystent Kościelny PFPC

 

 POPRZEDNIE WPISY

Archiwum wpisów

 

WYSZUKAJ W SERWISIE

Tytuł wpisu Treść wpisu