Rodzina Pueri Cantores dziękuje za dar śp.ks.prof. Ireneusza Pawlaka (1935-2020) i łączy się ze wszystkimi, którzy towarzyszą Mu w ostatniej drodze...

W środę 15 lipca zmarł ks. prof. Ireneusz Pawlak, urodzony we Wrześni kapłan archidiecezji gnieźnieńskiej, znany i ceniony wykładowca, muzyk kościelny, dyrygent i kompozytor.

Msza św. żałobna z wprowadzeniem ciała zmarłego kapłana będzie sprawowana przez bp. Mieczysława Cisło w piątek 17 lipca w kościele akademickim KULw Lublinie, Aleje Racławickie 14, o godz. 14.00. Transmisję z tej uroczystości będzie można oglądać na żywo na stronie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego pod linkiem:

 

https://www.kul.pl/kosciol-akademicki-online,art_55930.html

 

Podczas uroczystości obecna będzie Telewizja Uniwersytecka KUL, która przygotuje film z tego wydarzenia. Będzie on dostępny w późniejszym terminie na stronie internetowej uniwersytetu:

 

https://www.kul.pl/

 

Po Mszy Świętej w Lublinie trumna zostanie przewieziona do rodzinnego miasta Profesora.

 

W sobotę 18 lipca we Wrześni odbędą się uroczystości pogrzebowe: o 12.30 modlitwa różańcowa, o 13.00 Msza św. w kościele pw. Wniebowzięcia NMP i św. Stanisława BM (fara), ul. Kościelna 7 pod przewodnictwem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka.

 

Powyższe ceremonie będzie można również oglądać na żywo na stronie Archidiecezji Gnieźnieńskiej:

 

http://www.archidiecezja.pl/

 

 

 

Ks. prof.  spocznie na cmentarzu komunalnym, ul. Kościuszki 62 we Wrześni.POPRZEDNIE WPISY

Archiwum wpisów

 

WYSZUKAJ W SERWISIE

Tytuł wpisu Treść wpisu