Warszawa: Koncert w ramach festiwalu Organy Archikatedry

W dniu beatyfikacji kard. Wyszyńskiego, 12 września br., koncert w ramach festiwalu Organy Archikatedry, odbywający się w archikatedrze warszawskiej zostanie dedykowany Prymasowi Tysiąclecia. Podczas koncertu Przewodniczący Episkopatu Polski wręczy "Srebrną Piszczałkę", nagrodę ze wybitne osiągnięcia i wkład w rozwój muzyki sakralnej. Nagrodę otrzyma dr Piotr Karwowski.


"Srebrna Piszczałka" została przyznana już po raz 21. W tym roku nagrodę z rąk abp. Stanisława Gądeckiego 12 września w Katedrze św. Jana Męczennika w Warszawie odbierze dr Piotr Karwowski - założyciel i dyrygent Chóru Parafii Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskiej. „Srebrna Piszczałka” przyznawana jest od 2000 roku za wybitne osiągnięcia i wkład w rozwój muzyki sakralnej w Polsce. Nagroda wręczana jest corocznie podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej w Warszawie. Wśród laureatów nagrody są m.in. prof. Stefan Stuligrosz, prof. dr hab Jerzy Erdman czy prof. Józef Świder.

 

Wręczenie nagrody będzie miało miejsce 12 września o godz. 16.00 podczas koncertu znakomitego polskiego pedagoga i organisty Piotra Rachonia. W programie recitalu usłyszymy kompozycje: J. S. Bacha – Toccata, Adagio i Fuga C- dur, J. Walthera – Concerto del Sigr.Blamr, M. E. Bossiego: Stunde der Weihe op. 132 nr 4. Organizatorem 28. Międzynarodowego Festiwal ORGANY ARCHIKATEDRY jest Fundacja „Festiwal Muzyki Sakralnej”, której celem jest organizowanie, popularyzowanie i wspieranie działalności kulturalnej w Polsce. Fundacja organizuje corocznie 280 koncertów, w których każdego roku bierze udział ok. 25 tysięcy słuchaczy.

 POPRZEDNIE WPISY

Archiwum wpisów

 

WYSZUKAJ W SERWISIE

Tytuł wpisu Treść wpisu